Pradžia Miego sutrikimai Miego testai Gydymas Miego tyrimų laboratorija Konsultacijos Kontaktai

Pillar procedūra

Garsus knarkimas gali reikšti kvėpavimo sutrikimus miego metu. Knarkimas atsiranda tuomet, kai oras sunkiau praeina pro susiaurėjusius kvėpavimo takus. Žmogus miego metu turi stengtis kvėpuoti, todėl jo kvėpavimas yra triukšmingas.

Nustatyta, kad knarkia nuo 10 iki 30 proc. suaugusių žmonių, daugumai jų knarkimas nekelia jokio pavojaus. Tačiau 5 iš 100 asmenų, kurie įprastai yra vidutinio amžiaus, turintys viršsvorį vyrai, garsus knarkimas gali būti rimtos ligos – obstrukcinės miego apnėjos ženklas. Apnėja, išvertus iš graikų kalbos reiškia “pastangos kvėpuoti”. Asmenys, sergantys minėta liga, negali normaliai kvėpuoti miego metu, todėl jų organizmas negauna pakankamai deguonies ir nukenčia miego kokybė. Miego apnėja gali sąlygoti didelį mieguistumą dienos metu, arterinio kraujo spaudimo kilimą, širdies nepakankamumo vystymąsi, infarkto ir insulto priepuolius. Jei asmuo garsiai knarkia gulėdamas bet kurioje padėtyje, tai yra ženklas, kad reikia kreiptis į miego ligų specialistą.


Pillar procedūra – tai pirmas žingsinis siekiant geriau miegoti ir jaustis. Tai paprastas, patikimas ir mažai pažeidžiantis gydymo metodas knarkimui ir mažo ar vidutinio laipsnio obstrukcinei miego apnėjai (OMA) gydyti. Nuo kitų chirurginių procedūrų Pillar procedūra skiriasi tuo, kad yra nesudėtinga gydymo procedūra, atliekama vieno vizito pas gydytoją metu ir gali būti kombinuojama kartu su kitomis procedūromis. Daugiau kaip 30,000 žmonių visame pasaulyje jau buvo pritaikyta Pillar procedūra.

Pillar procedūros metu trys maži poliesterio implantai įkišami į minkštąjį gomurį. Įkišti Pillar implantai sutvirtina minkštąjį gomurį, sutvirtinus gomurį sumažėja audinio vibravimas, galintis lemti knarkimą ir gomurinio audinio kolapsą, kuris gali kliudyti viršutiniams kvėpavimo takams ir sukelti obstrukcinę miego apnėją (OMA).

Klinikinės Pillar procedūros studijos parodė, kad:

  • Žymiai sumažėjo knarkimo stiprumas.

  • Po Pillar procedūros 80 % ir daugiau lovos partnerių patenkinti sumažėjusiu knarkimu.

  • Apie 80 % pacientų sumažėjo AHI (apnėjos hipoapnėjos indeksas), o rezultatai buvo patvirtinti praėjus vieneriems metams po Pillar procedūros.

  • Po Pillar procedūros pacientai mažiau skundėsi mieguistumu dieną ir pagerėjo gyvenimo būdas.