Pradžia Miego sutrikimai Miego testai Gydymas Miego tyrimų laboratorija Konsultacijos Kontaktai

Miego higienos rekomendacijos

Miego aplinka - vieta, kur jūs miegate, turėtų būti kaip galima patogesnė. Ji neturėtų būti naudojama darbui. Turėtų būti vengiama per aukštos temperatūros, šviesos ir triukšmo. Triukšmas yra viena iš paplitusių problemų, kurios kartais negalima kontroliuoti; vis dėl to, jo neigiamą poveikį galima sumažinti naudojant prietaisus, "maskuojančius" triukšmą.


Nikotinas- cigaretės ir kiti nikotino turintys produktai- yra stimuliatoriai: jų turėtų būti vengiama prieš miegą ir taip pat pabudus iš miego nakties metu.


Miego laiko parinkimas - stenkitės kiekvieną vakarą eiti miegoti tuo pačiu metu ir kiekvieną dieną keltis tuo pačiu laiku. Reguliarus miego grafikas miegą daro maksimaliai efektyviu.


Poguliai - dieniniai poguliai yra normali ir sveika daugelio žmonių dienotvarkės dalis. Tačiau asmenims, sunkiai užmiegantiems naktį, dieniniai poguliai gali kompensuoti nakties miegą; šie asmenys gali mažiau norėti miego naktį ir jų problemos dėl nemigos gali paūmėti, tokiu būdu problema tampa nuolatine.


Mankšta - reguliari mankšta ankstyvą popietę turėtų pagerinti gilų miegą. Tačiau mankšta, likus 3-4 valandoms iki miego, trukdys miegui.


Kofeinas - kava, arbata ir daugelis kitų gėrimų bei maistas, savo sudėtyje turintis kofeino, kuris veikia kaip stimuliatorius, gali neleisti jums užmigti. Todėl turėtų būti vengiama naudoti kofeiną iki naktinio miego likus 4-6 valandoms.


Alkoholis - alkoholis pagreitina užmigimą. Todėl daugelis žmonių vartoja alkoholį tam, kad išspręstų savo miego problemas. Deja, net mažų alkoholio dozių vartojimas sutrikdo žmogaus vėlesnę miego laiko dalį. Dėl šios priežasties alkoholio vartojimas nėra geras būdas siekiant pilnaverčio nakties miego.


Sunkus maistas - sunkus maistas vėlyvą vakarą gali trukdyti miegui. Kita vertus, lengvas užkandis arba kitas įprastas ritualas prieš miegą gali padėti užmigti.