Pradžia Miego sutrikimai Miego testai Gydymas Miego tyrimų laboratorija Konsultacijos Kontaktai

Kaip apie knarkimą kalbėti su lovos partneriu

Jei esate vienas iš milijono žmonių, kurie negali miegoti dėl partnerio knarkimo, gerai žinote, kaip knarkimas trukdo jums gyventi. Dienos metu esate pavargę ir nedarbingi. Esate irzlūs ir blogos nuotaikos. Užsnūstate darbe ir miegas apima net kai vairuojate, dėl to esate nesaugūs kelyje.

Partnerio knarkimas taip pat ir jūsų problema. Ką dėl to galima padaryti? Partneris negali savarankiškai baigti knarkti. Ausų kamštelių nepakanka, o kitame kambaryje miegoti nenorite.

Ką daryti, kai partneris nesupranta, kad knarkimas yra didelė problema, į kurią reikia atkreipti dėmesį? Apgalvokite priežastis, kodėl knarkaliai neieško pagalbos, ir pasistenkite suprasti, ką jūsų knarkalius jaučia. Dėl knarkimo problemos susikaupę jausmai gali progresuoti palaipsniui ir knarkaliai tuo pačiu metu gali būti pilni skirtingų emocijų, kaip pvz.:

Neigimas. Teiginys „Aš neknarkiu!“ yra įprasta reakcija, kai knarkaliui pirmą kartą pasakoma apie jo problemą. Jie negali patikėti, kad knarkia, arba mano, kad problema nėra tokia didelė, kaip atrodo. Jie mano, kad miega ramūs kaip kūdikiai. Jei partneris neigia, kad knarkia, pasistenkite jam įrodyti įrašydami jo knarkimą. Galite panaudoti vaizdo kamerą ar mobilųjį telefoną arba, telefoną laikydami virš burnos, knarkimą įrašykite į balso paštą. Pateikus nenuginčijamų įrodymų, daugelis knarkalių turi pripažinti, kad jie turi problemą - tai visada yra pirmas žingsnis ieškant išeities.

Varžymasis. Kai kuriuos žmones žemina mintis, kad jie yra knarkaliai. Patikinkite drovų partnerį, kad dėl knarkimo jausmai partneriui nesilpnėja. Knarkimas kenkia abiems, todėl problemą turite spręsti kartu. Pasistenkite palaikyti partnerį ir būkite jam jautrūs. Po kiek laiko knarkalius bus pasiruošęs sekančiam žingsniui – rasti išeitį.

Bejėgiškumas. Jei ilgai kenčiate partnerio knarkimą, tikriausiai jau išbandėte daug priemonių ar būdų knarkimui sustabdyti. Tiesą sakant, išbandėte tiek daug, kad knarkalius prarado viltį kada nors rasti atsakymus į klausimus. Prieš susitaikydami su bemiegėmis naktimis įsitikinkite, kad lovos partneris jau viską žino apie galimus knarkimo gydymo metodus.

Baimė. Jei knarkalius susipažino su potencialiais gydymo būdais, jis gali žinoti apie lazerio uvulopalatoplastikos ar uvulopalatofaringoplastikos procedūras, kai pašalinamas judantis audinys iš užpakalinės ryklės dalies – tai invazinės ir skausmingos operacijos, po kurių dažnai prireikia savaičių išgyti ir skausmui numalšinti vaistais. Kas galėtų kaltinti tuos, kurie nori išvengti tik knarkimui gydyti skirtos operacojos?

Daugelio knarkalių ir jų partnerių laimei yra daug paprastesnis gydymo metodas.

Pillar procedūra

Palyginti su kitomis skausmingomis ir invazinėmis chirurginėmis procedūromis Pillar yra nesudėtinga procedūra, kurią galima atlikti vizito pas gydytoją metu. Pillar procedūros metu į minkštąjį gomurį įkišami trys ploni poliesterio implantai. Vykstant fibrozei, implantai sutvirtina minkštąjį gomurį. Taip sutvirtinus minkštąjį gomurį, sumažėja ar išnyksta audinio vibravimas ir/ar obstrukcinę miego apnėją (OMA) lemiantis kolapsas.

Pillar procedūros, kuriai nereikalingas toks sudėtingas ir ilgas gijimo laikotarpis, rezultatai lyginami su agresyvesnių skausmingų operacijų rezultatais. Daugelis pacientų sugrįžta į įprastinį gyvenimo ritmą jau tą pačią dieną po procedūros. Po Pillar procedūros knarkimo sumažėjimu patenkinti 80% ir daugiau partnerių.

Tik gydytojas gali nuspręsti, ar knarkalius yra tinkamas kandidatas Pillar procedūrai. Galite pradėti sumažindami knarkaliui baimę. Supažindinkite jį su JAV vaistų ir maisto produktų administracijos pripažinta ir palyginti neskausminga bei veiksminga knarkimo gydymo procedūra, atliekama per 20 min. vizito pas gydytoją metu.

Iki šiol knarkimas vargino daugelį partnerių, kadangi nebuvo paprasto ir veiksmingo gydymo metodo. Tačiau dabar medicinos mokslas pateikė nesudėtingą ir veiksmingą procedūrą knarkimui gydyti. Partneriui galite duoti daugiau nei vien reikšti nepasitenkinimą jo knarkimu. Galite patarti, kaip geriau išsimiegoti naktį.

Padrąsinkite knarkalių apsilankyti pas gydytoją dar šią savaitę ir pasidomėti Pillar procedūra. Pillar procedūrą dažniausiai atlieka ausų, nosies ir gerklės (ANG) gydytojas.